ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/17/21 11:16 PM

Три најлоши комбинации на хороскопски знаци – Тешко можат да опстанат

Не се знае што е полошо, дали да се влезе во брачните води или да се комбинира со овие хороскопски знаци.

Лав и Скорпија – рецепт за пропаст

Левот е предводник и лидер. Крал на неговиот живот и водач на неговата глутница. Достоинствен, но во исто време и најсуров знак. Ако неговиот партнер е Скорпија, тоа е рецепт за пропаст. И двата знака се нереално силни, имаат брутален картакер и двата знака, кога се чувствуваат загрозени, напаѓаат без размислување со сите средства.

Лавот со својата интелектуална суровост и Скорпијата со својот отров кој долго останува во вените кога гори. Судирот на овие два лика е буквално борба за живот

Овен и Рак – неуспешна инвестиција

Овенот, поради својата импулсивност и неговиот пионерски карактер, во суштина е соло играч. Тој дава многу, но и многу очекува. Отворен е и страстен, јасно и прецизно го кажува своето мислење.

Тоа се неговите доблести кои можат да бидат и маани во исто време. Затоа што ако немаш сила да го следиш Овенот, да и возвратиш на љубовта со истата енергија, тој лесно се врти и си оди! Тој напушта со груби и директни зборови.

Откако Овен ќе се сврти и ќе замине, тој никогаш не се враќа.

Овенот е силен, груб, свој, со брзи реакции. Ракот е нежен, сензуален, доволен е еден груб збор од Овен и Ракот се затвора во неговиот ров! Тогаш чувствува болка, се повлекува и трпи. Овенот не го чувствува тоа, му пречи повлекувањето на Ракот и така полека се оддалечуваат еден од друг и нивната брачна приказна завршува …

Скорпија и Риби – тука е бруталноста

Скорпиите се на прво место брутални со својата интуиција и силни до срж со своите љубовни и сексуални емоции. На прв поглед те препознаваат само ако мислиш дека ги склопуваш!

Скорпијата е непобедлива. Риба која е сонувач, која често е во својот свет и во своите мисли. Кога Скорпијата ќе го почувствува тоа, следи фронтален напад, и емотивен и вербален. Со овој пристап, Скорпијата буквално емотивно и морално ги растргнува Рибите.

Извор: Еспресо.ко.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1