ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/17/21 10:00 PM

Толку е ситна, се надевам дека е добро – Најновите фотографии на кралицата ги загрижија Британците

Новите фотографии од кралицата Елизабета ги загрижија Британците откако таа се врати на своите кралски обврски.

Британската кралица Елизабета им се врати на службените обврски откако мораше да ја послуша лекарската препорака да мирува и се одмора поради повреда на грбот, но нејзините последни фотографии предизвикаа загриженост кај многумина.

Елизабета (95) се сретна со генералот Сер Ник Картер во замокот Виндзор, а фотографии од нивната средба беа објавени и на нејзиниот официјален профил на Инстаграм. И додека еден дел од нејзините придружнички изразиле среќа и задоволство што нивната омилена кралица се вратила, другиот дел покажал загриженост.

„Ти посакуваме брзо закрепнување“, „Нашата убава кралица“, „Мило ми е што е подобро“, „Добро е што те гледам повторно“, „Неверојатната жена“, „Мило ми е што ја гледам, но таа изгледа толку ситно“, „И испраќам најдобри желби“, „Прво ги забележав рацете. Се надевам дека е добро“, „Нејзиното лице и раце, се плашам за нејзиното здравје“, се дел од коментарите.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Кралицата ја доби првата лекарска наредба за одмор речиси еден месец откако беше примена во болница на 20 октомври на прелиминарни прегледи и откако ноќта ја помина во болница по осум години.

„Кралицата е сè уште остра како игла, но реалноста е дека таа мора да одмори по исклучителни напори и почетокот на нормалните обврски по укинувањето на ограничувањата поради коронавирусот. Постарите членови на семејството се согласуваат дека ќе бидат достапни да и помогнат секаде каде што можат и колку што е потребно“, потврдил извор од судот за британски Мирор.

Според британските медиуми, принцот Чарлс и војвотката Камила, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и принцезата Ана како и принцот Едвард и неговата сопруга Софи се подготвени да и помогнат колку што е потребно, а веќе го добија прекарот „Величествените седуммина“ од британската јавност. Извори од палатата потврдија и дека кралицата нема намера да се откаже од кралските должности, но сфаќа дека во иднина ќе мора помалку да работи.

Извор: Дневник.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1