ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/17/21 2:16 PM

Фудбалерите на Буркина Фасо користеле црна магија, Алжир повикал егзорцист откако не успеа да ги победи

Репрезентацијата на Алжир вчера ремизираше со селекцијата на Буркина Фасо во домашниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2022 година.

Средбата заврши нерешено 2:2. Алжир два пати водеше, гостите два пати го израмнуваа резултатот.

Домаќините пред почетокот на натпреварот ги обвинија противниците дека користат црна магија на теренот. Алжирците повикале егзорцист за да ја прекинат наводната магија.

По шест кола во А-групата од Мундијалските квалификации, Алжир го зазема првото место со 14 бодови, Буркина Фасо е на второто место со 12 бодови.

МИА

фото: argus-press.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1