ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/17/21 9:04 AM

Нина Бадриќ во фустан од 2.000 денари снима спот

Хрватската поп ѕвезда, Нина Бадриќ снима спот за новата песна „Паметам“, па на својот Инстаграм сподели фотографија во фустан, кој ги полуде жените. Под фотографијата таа објасни дека фустанот чини околу 2.000 денари.

-На барање на публиката, сите кои денес ми пративте пораки од каде е фустанот и колку чини. Фустанот е купен во Зара, напиша мегу другото пејачката, а нејзините придружнички се согласиле дека сè и стои, без разлика на цената.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


Фустанот кој Нина го избра за снимање на спотот е дел од забавната колекција на Зара,  мини фустан и тенки прерамки со штрасови во боја, со странични набори на половината се продава по цена од околу 2.000 денари.

Меѓу редови, Нина за време на пандемијата, кога бараше Владата да им дозволи на пејачите да си ја работат работата, беше обвинета дека не треба да кука, на сите заработени пари, особено за гардеробата и скапите фустани. Затоа и илјадниците евра кои ги трошеше за гардероба, сега ги сведе на 2.000 денари.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1