ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/16/21 7:20 PM

Гламурозно и раскошно – Сите венчаници на Парис Хилтон

Гламур, раскош и елеганција ја одбележаа нејзината венчавка.

Богатата наследничка се омажи за бизнисменот Картер Реум на 11 ноември, а на имотот на нејзиниот покоен дедо Барон Хилтон во Бел Ер била одржана раскошна свадбена церемонија. Парис Хилтон (40) на својот Инстаграм профил сподели слика од главната венчаница која е потпишана од луксузната модна куќа „Оскар де ла Рента“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Следните три раскошни венчаници ја воодушевија светската јавност со својата софистицираност, а фустанот за подиумот беше многу краток и откриваше извајани нозе и елегантни бели салонки.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HollywoodLife (@hollywoodlife)

На венчавката присуствуваа бројни ѕвезди, како Еми Ловато, Ким Кардашијан, Рејчел Зои. На свеченоста била и ријалити ѕвездата и нејзината долгогодишна пријателка Никол Ричи, со која невестата воодушевено позирала.

 

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1