ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/16/21 7:07 PM

Влатко Ѓорчев: Останувам во ВМРО ДПМНЕ, но се надевам дека ќе успеам во приватниот сектор

Владимир Ѓорчев, долгогодишен пратеник од ВМРО ДПМНЕ на својот Фејсбук профил информираше дека заминува да работи приватно.
– Решив да работам во реалниот сектор. Приватно, во своја фирма, во областа на маркетингот, советувањето, трговијата и услугите. Во Македонија секогаш има пофалби и критики. Ако имав државна работа – ќе имаше критики. Ако одиш приватно – повторно критики и неколку честитки.
Ако успееш – пак критики. Ако не успееш, тогаш критики и сеир. Животот оди понатаму. Среќа и успеси на сите, напиша тој, без објаснување дали се повлекува од партијата, воопшто од политиката и зошто приватниот сектор го нарекува -реален.
ММС стапи во контакт со Ѓорчев за да го праша за причините и дали ова значи напуштање на политиката.
-Ова не значи дека заминувам од политиката, останувам во ВМРО ДПМНЕ, како член на извршиот комитет и меѓународен секретар.  Ова значи работен ангажман, контакти и работа. Не ме плаши работата, се надевам дека ќе имам успех. Се надевам дека ќе успеам во приватниот сектор, останувам во ВМРО ДПМНЕ, рече кусо тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1