ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/16/21 6:12 PM

Не сме типичен пар поради разликата од 24 години – Брижит Макрон шокирана поради негативните коментари

Сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Брижит Макрон, во едно од своите ретки интервјуа изјави дека е шокирана од негативните коментари на кои наишла само затоа што е 24 години постара од нејзиниот сопруг.

Брижит Макрон (68) во интервју за „Ле Монд“ откри дека одамна станала свесна дека нејзиниот брак не е типичен, но дека не може ни да сонува дека луѓето ќе упатат толку непријателски коментари кон неа.

Рекла и дека ја воделе споредбите со Марија Антоанета, во смисла дека живее луксузен живот и не е во контакт со „обични смртници“.

Интервјуто излегло додека 43-годишниот претседател Макрон се подготвува за нова претседателска кампања следната година, надевајќи се дека францускиот народ повторно ќе го избере.

Неговата сопруга, која пораснала во буржоаско семејство и посетувала приватно католичко училиште во Амиен, на северот на Франција, многумина ја сметаат за предност во обидот да ги придобие десничарските гласачи.

„Луѓето ме класифицираат како десничар само поради моето потекло и образование. Но, никој не знае која е вистинската вистина“, рече Брижит Макрон, откривајќи дека школувањето ја водело, ја научило да прифаќа ограничувања, но и дало слобода.

Емануел ја запознал својата идна сопруга кога таа станала учителка во друго приватно училиште во Амиен, каде што тој бил нејзин ученик.

Поради него таа на крајот го оставила својот прв сопруг, со кој имала три деца, за да се омажи за Макрон во 2007 година.

Брижит открила и дека не ни сонувала дека нејзиниот сопруг ќе стане политичар. Покрај тоа, таа беше убедена дека ќе биде писател или пијанист.

-Бев убедена дека Емануел ќе направи нешто на полето на културата и се подготвив за таков живот“.

Наместо тоа, тој прво стана министер за финансии во владата на Франсоа Оланд, а потоа во 2017 година стана претседател на Франција.

„Французите секако би биле повеќе сочувствителни кон помладата прва дама. Свесен сум дека не сме типична двојка, меѓу нас има разлика од 24 години и разбирам дека тоа може да ги изненади луѓето и да не разберат. Но, од друга страна, не можам да разберам толкава агресивност“, рече Брижит и потоа се осврна на споредбата со Марио Антоанета:

„Навистина не знам што доведе до такви споредби во моето однесување.“

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1