ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/15/21 10:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 13.11.2021

Добредојдовте вие го следите Неделниот бриф посветен на Град Скопје. Во него акцентот го ставаме на следните активности во рамките на општината:

*Од првиот ден започнуваме со реализација на сите проекти предвидени за првите 82 дена, истакна новата градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска

*Средба на Арсовска со кандидатите за градоначалници на Град Скопје

*Поради енергетската криза, Град Скопје ќе го раскине договорот за новогодишно украсување на градот
*Скопјани за Нова Година нема да бидат тажни, рече новата градоначалничка

*ЈП Водовод и Канализација бележи добивка за период од првите девет месеци од оваа година

* Најавата за еден од петте мега паркови кои се предвидени во програмата на Град Скопје, започна со чистење на дивата депонија во Ново Лисиче.Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1