ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/15/21 9:03 AM

Пар отворил свадбен подарок по девет години од венчавката и го нашле клучот за спас на бракот

Кети и Брендон Ган од Мичиген се венчале во 2007 година, а тој ден од нејзината тетка на подарок добиле плик, на кој таа им рекла „да го чуваат клучот за спас на бракот“. Но, заедно со пликот, младенците добиле строги упатства од тетка Алисон пред речиси 9 години – да го ја отвораат до првата голема кавга. И иако парот се скарал безброј пати, пликот на тетката лежел неотворен и заборавен, а Кети во Фејсбук групата ”Love What Matters”  објаснила:

-Се сетив на денот на мојата венчавка пред речиси девет години, па размислував кои свадбени подароци имаат посебно значење за мене“.
Таа објасни како се сеќава дека нејзиниот подарок лежи неотворен во плакарот. Таа и нејзиниот сопруг, како што рече, мислеле дека во пликот има обичен клуч кој симболично го спасил бракот. Неодамна, парот конечно го отворил мистериозниот подарок кој содржел две пораки, по една за двајцата.

“Кети, оди земи пица, ракчиња или нешто друго што и двајцата го сакате. Тетка Алисон”, пишувало на листот упатен до неа, а на него бил сличен совет од мудрата тетка:

„Брендон, оди земи ги цвеќињата и шише вино. тетка Алисон“.

„Девет години тој плик стоеше на полица и собираше прашина, но сепак некако не научи на толеранција, разбирање, компромис и трпение“, рече Кети, која, како што вели, сфатила дека она што е потребно за да се одржи силен и здрав брак никогаш не ни било во пликот, туку во самите нив.

Извор: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1