ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/15/21 8:33 AM

Облаци, ветер и магла, а од четврток дожд – Зимата чука на врата

Облаци, ветер, магла и дожд, тоа е најавата на УХМР за следните неколку дена, што значи дека полека зимата ни чука на врата. За денес најавата е дека ќе преовладува облачно и ветровито, ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 18 степени, додека во Скопје до 15 степени.

На маглата и ветерот во четврток се очекува да му се прикличи и локален дожд.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1