ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/13/21 9:30 AM

Ограбува кого ќе стаса – Синот на пејачката Снежана Ѓуриќ и после затвор ги краде работодавачите

Марко Гвозденовиќ извршил серија грабежи, а по инцидентот во пицерија во Нов Белград, кога синот на пејачката Снежана Ѓуришиќ го украл автомобилот на сопственикот на ресторанот, украдените угостители дошле на идеја да поднесат заедничка тужба против Марко, бидејќи како што сметаат само така можат му застанат на патот.
Освен овој случај, кој се случи неодамна, познато е дека синот на Снежана во текот на оваа година ограбил и други два други ресторани каде работел како доставувач на храна.
Марко до пред две години беше во затвор затоа што упаднал и ограбил куќа во Јајинци, па неколку месеци поминал зад решетки. Бил и во затвор бидејќи предизвикал тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби една девојка.

Популарната пејачка не се јавува често по повод наследникот, но во последната изјава беше јасна:

– Марко е возрасен и како таков беше одговорен за се што направи. Благодарение на медиумите и фактот дека неговата мајка е јавна личност, се чини дека неговите грешки се потешки од грешките на некој што не е. Еве, фала Богу, Марко денес не пие и  работи. Последен пат се јавувам јас како негова мајка за овој повод и им посакувам божја милост на злобниците кои ги сакаат овие теми – изјави своевремено пејачката на оваа тема за „Блиц“.

Извор и фото: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1