ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/12/21 11:11 PM

(ВИДЕО) Мараја Кери ја објави новата божиќна песна

Американската пејачка Мараја Кери ја објави новата божиќна песна наречена „Fall in Love at Christmas“.

Мараја во текот на својата повеќедецениска кариера има снимено голем број хитови, но последниве години е најпозната по изведувањето на божиќните песни.

На социјалните мрежи одамна кружи шега дека пејачката на сцената се појавила само во текот на една сезона – празниците, а нејзината песна „All I Want For Christmas Is You“ од 1994 година е песна која не се прескокнува кога почнуваат празниците.

Таа сега објави нова песна наречена „Заљуби се на Божиќ“ која сигурно ќе ги воодушеви нејзините бројни обожаватели, но и сите љубители на празничната атмосфера.

Слушнете како звучи оваа соработка со Калид и Кирк Френклин:

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1