ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/12/21 5:15 PM

(ВИДЕО) „Дубиоза Колектив“ го дигна Советот на Европа на нозе

Бендот „Дубиоза колектив“ од Босна и Херцеговина настапи во Советот на Европа на Светскиот форум на демократијата и со атмосферата и шегата ја кренаа на нозе целата сала.

Испратија силна порака

Пред почетокот на настапот, фронтменот на бендот Брано Јакубовиќ изјави дека во последните неколку години 20% од луѓето ја напуштиле БиХ, а ги повика претставниците на европските власти да им помогнат и да добијат работни дозволи. .

„Форумот за демократија можеби ќе може да ни помогне на седумтемина да добиеме работни дозволи. Можеме да свириме за вас меѓу седниците“, се пошегува Јакубовиќ.

Тој додаде дека „Дубиоза колектив“ има добри песни со кои можат да се опуштат, поканувајќи еден од премиерите да му остави контакт за да се договорат за нивниот престој.

Бендот потоа свиреше некои од познатите хитови како „No escape (from the Balkans)“, „Take me to America“ и „Bella ciao“.

 

Извор: Бизлајф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1