ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/12/21 8:30 AM

Четири града утрово се разбудија како во зима

Температурата во македо нија, особено во утринските часови, се повеќе паѓа. До утрово единствениот град кој се бидеше со температура под нулата беше Берово, но утрово се приклучија уште три града.

Според УХМР најниски температури утрово се измерени во Берово (-4), во Битола (-2) и во Струмица и Демир Капија по минус еден. За еден степен повисока, односно нула имаа Скопје, кај Петровец, Тетово, Штип, Прилеп, Крива Паланка.

УХМР за денес најавува сончево со максималната температура до 17 степени. Во Скопје,пак,  температура ќе достигне 14 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1