ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/10/21 8:00 AM

Го гризнал отровен пајак, може да остане без рака – Нова трагедија на сетот на филмот на Болдвин

Работник од сетот на филмот  „Rust“  на Џејсон Милер бил каснат од отровен пајак, па поради тоа може да ја загуби раката, пишува New Yor Post. Тоа е кафеав самотник пајак или многу отровен вид. Неколку дена по каснувањето, работникот доживеал некроза, односно клеточна смрт во ткивото и развила сепса.

„Заврши во болница и имаше неколку операции бидејќи лекарите се обидуваат да му ја спасат раката и да ја спречат инфекцијата. Доколку не успеат, ќе мора да им ја ампутираат раката“, објаснуваат тие.

Портпаролот на филмот „Рѓа“ накратко ја коментираше несреќата на овој работник.

„Не ги коментираме приватните работи на поединечни членови“, рече тој.

Инаку, овој настан се случи додека Милер им помагаше на другите да го затворат сетот по страшната трагедија која го шокираше светот на 22 октомври. Имено, тогашниот актер и продуцент Алек Болдвин со реквизит пиштол ја уби снимателката Халин Хачинс и го повреди режисерот Џоел Соуза. Откако се случил страшниот настан, снимањето на филмот било прекинато, а била повикана полиција да ги утврди сите околности на настанот. Многу работници од комплетот беа сведоци на пропустите и непочитувањето на некои правила кои доведоа до оваа страшна несреќа.

Извор: vecernji.hr

Фото: kob tv news


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1