ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/9/21 4:21 PM

Почина бизнисменот Адем Кочан, добитник на многу признанија и награди

По долго боледување почина познатиот македонски бизнисмен Адем Кочан, објави неговото семејство на фејсбук. Роден е во 1955 година, во Рожаје, Црна Гора. Се занимавал со оранжериско производство и беше сопственик на фирмата „Канет-Агро оранжерии“ . Во 2009 година беше избран за најдобар претприемач на микро претпријатие, а беше и сопственик на катната гаража „Идадија“. Кочан беше и еден од основачите на Сојузот на стопански комори и добитник на голем број домашни и меѓународни награди и признанија.

Неговите колеги за него велат дека бил голем човек и голем хуманист.

„Со длабока тага во срцата ве известуваме дека денес по подолго боледување почина нашиот сопруг, брат, син, татко и дедо Адем Кочан. Полн со живот и енергија која ги допираше сите кои го знаеја, Адем последната битка ја биеше тивко.Така и замина, опкружен со љубовта од најблиските. На неговото последно патување ќе го испратиме утре на 10ти Ноември во 13.30 во Џамијата во Бутел 1, а погребот ќе се одржи на градските гробишта во Бутел во 14.30“, информира семејството, напиша неговото семејство на фејсбук.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1