ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/9/21 10:43 AM

Штип одбележа 77 години од осамостојувањето (видео)

77 години слободен Штип. Со интонација на химната од страна на учениците од ДМУЦ „Сергеј Михајлов“,  започна свечена седница по повод 8. ноември – Денот на ослободувањето на градот.

Традиционално на празникот беа врачени одличја на заслужни граѓани и институции од Општината за постигања во изминатиот период.

За тоа кој ја доби осмоноемвриската награда и признанијата погледнете во видеото или прочитајте овде .


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1