ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/9/21 8:42 AM

И ескорт дамите со сертификат за вакцинација – Нови правила во зоната на „црвени фенери“ во Виена

Нови поостри епидемиолошки мерки важат и за сцената „црвени фенери“, како и услугите на угостителските, забавните и културните објекти од понеделник можат да ги користат само вакцинираните и излечените од Ковид-19.
Проституцијата веќе се приспособи на новите мерки, па така службата за придружба во Виена презеде чекори кон „безбеден секс за време на пандемија“.

Тие на потенцијалните клиенти во Виена им нудат само ескорт дами кои имаат потврда за вакцинација. На сајтот покрај дамите кои ги нудат има натпис „вакцинирана“.

Извор: informer.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1