ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/8/21 10:36 PM

Сличноста е неверојатна – Елизабет Дебицки во улогата на Дајана во одмаздничкиот црн фустан кој зборува за неверство

Се појавија фотографии од снимањето на претстојната петта сезона на глобално популарната серија „Круна“, а посебно внимание привлече актерката Елизабет Дебицки, која го толкува ликот на принцезата Дијана.

Од 2016 година, кога се емитуваше првата епизода, серијата „Круна“ привлече големо внимание кај гледачите ширум светот. Оваа историска драма им даде можност досега да ја интерпретира кралицата Елизабета Втора на актерките Клер Фој, оскаровките Оливија Колман и Имелди Стаунтон.

Фотографиите од снимањето на петтата сезона, која светлината на денот ќе ја види во 2022 година, се особено интересни за љубителите на оваа серија бидејќи на нив се гледа актерката Елизабет Дебицки во улогата на трагично починатата принцеза Дијана.

За потребите на новите епизоди, Елизабет го носеше познатиот краток црн фустан кој некогаш го носеше Дијана. Принцот Чарлс тогаш го признал неверството кон сопругата, поради што сега познатиот фустан го доби епитетот „одмазднички“.

Станува збор за реплика на креацијата на грчката дизајнерка Кристина Стамболијан.

Многу фанови на оваа хит серија коментираа дека сличноста меѓу Дебики и Дијана е неверојатна, а дека креаторите на „Круна“ направиле одличен избор со изборот на оваа актерка.

Извор: Нова.рс

Фото: SplashNews.com/Profimedia


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1