ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/8/21 6:13 PM

Од утре постудено со појава на магла

Утре не очекува променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Во Скопје, претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Следува период на стабилно време со појава на магла по котлините. Температурите ќе бидат во опаѓање.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1