ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/8/21 4:43 PM

Кичевчанец го прободел пријателот по кратка расправија

Вчера во 22.45 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Р.М.(22) од Кичево, затоа што претходно, во куќа на заеднички пријател на ул.„Прилепска“, по кратка расправија, со остар предмет му нанел повреда на М.Д.(41) од Кичево.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1