ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/7/21 4:05 PM

МЗ: Шкодране Дардишта не извршува никаква функција во Клинички центар

Министерството за здравство информира дека Шкодране Дардишта не извршува никаква функција во МЗ или во која било клиника во УК Центар „Мајка Тереза”. До 2020 година Шкодране Дардишта беше на раководна позиција во заеднички служби на Клинички. Позиција директор на Клинички центар воопшто не постои во систематизација, информираат од МЗ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1