ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/7/21 12:21 PM

Денес на кратки ракави, од вторник на џемпери – Локален дожд и намалување на температурите

Времето во наредните денови ќе биде умерено до значително облачно. Во вторник ќе има појава на слаб локален дожд и ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура, особено од среда. Кон крајот на неделата ќе биде поведро, па ќе се намали и утринската температура.

Како што информира УХМР, минималните температури во петок и сабота ќе бидат под нулата и ќе се движат од -3 до пет степени, а дневните ќе достигнат максимум 19 степени.

Утре утринските температури ќе бидат во интервал од 4 до 9 степени, а дневните од 16 до 24 степени.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1