ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/7/21 12:12 PM

Три лица се приведни на Табановце поради фалсификување на ПЦР тестови

Три лица се лишени од слобода награничниот премин „Табановце“ поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови. Лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, информираат од МВР.

„На 06.11.2021 во 15.45 часот на Граничен премин „Табановце” од полициски службеници лишени се од слобода С.У.(50), С.Ш.(55) и М.Ј.(35), сите од Р.Србија, поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови. Лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка“, стои во билтенот на Министерството за внатрешни работи.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1