ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/6/21 8:06 PM

Брзи и вкусни банички за појадок за најадено и среќно семејство

Колку пати сте посакале брзо и лесно да направите вкусен појадок за целото семејство, но тоа да не е нешто многу стандардно или нешто што ќе ве обврзе долго да се врткате во кујната. Со овој рецепт ќе си олесните, а семесјтвото ќе го обожува. Повкусен појадок сте немале.
Идејата е од  „ТикТок“ и се што треба да направите е да купите разладено лиснато тесто, да го расклопите и врз него да нанесете растопено сирење, па кашкавал ишунка. Или секој може да стави што сака. Потоа го виткате и сечете на еднакви парчиња, дебели околу сантиметар и половина. Во плех ставете хартија за печење и печетево загреана рерна на 180 степени 15-20 минути. Ако сакате можете да ги премачкате со жолчка.

@soy_antaIt tastes as fucking perfect as it looks 🙈🙈🙈🙈 ##delicious ##foryou ##fypシ ##foodtiktok

♬ original sound – The Hungry Muncher


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1