ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/5/21 6:22 PM

Царовска: Со оставката на Заев, престанува и мандатот на целото раководство

Министерката за образование и наука и потпретседател на СДСМ Мила Царовска, во објава на Фејсбук наведе дека со оставката на претседателот на СДСМ Зоран Заев, престанува и мандатот на целото раководство.
Царовска се заблагодарува за укажаната доверба и можност да даде придонес во градењето општество за сите и посочува дека останува целосно посветена на борбата за социјалдемократските вредности.
– Изминатите две и пол години, заедно со раководството на партијата, работевме посветено да одговориме на сите предизвици поврзани со подобрувањето на животниот стандард на граѓаните и меѓународниот статус на земјата. Со оставката на претседателот Зоран Заев, престанува и мандатот на целото раководство. Му благодарам за укажаната доверба и можност да дадам придонес во градењето општество за сите. Останувам целосно посветена на борбата за социјалдемократските вредности, напиша Царовска.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1