ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/5/21 10:57 AM

Детето е моја голема желба, не се откажувам од тоа да станам мајка – Исповед на Данијела Мартиновиќ

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ, освен што се колеги, веќе две децении беа во емотивна врска и се чинеше дека тоа ќе биде љубов до крајот на животот. Сепак, двајцата раскинаа што запрепасти многумина, а Грашо набрзо влезе во емотивна врска со Хана Хуљиќ. Бидејќи не се остварила како мајка, Данијела еднаш проговорила за својата борба.

Данијела и Грашо не се исполнија во улогата на родители, а Мартиновиќ никогаш не криеше дека има голема желба да се реализира како мајка, па еднаш проговори на тема потомство, а нејзината исповед потресе многумина. Таа искрено проговори за тоа како се справува со тоа што се уште не се исполнила во улогата на мајка, како и како ги поминува најтешките моменти.

– Мајчинството ми е прилично тешка и лична тема, а од друга страна, со оглед на тоа што сум пејачка, е многу јавна. Понекогаш ми звучат такви наслови за моето неостварено мајчинство и ми изгледаат толку вулгарно, неточно. Затоа, во ранливите моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во една форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на моето Малечко. Знаеш, оние долги ноќи кога имаш чувство дека немаат почеток или крај, чувство дека засекогаш ќе останеш заглавен во пукнатината на времето. Сакав да и кажам се од прво лице еднина – изјавила Данијела пред неколку години, пренесува Стори.хр и додала дека се уште не се откажала од борбата да стане мајка:

-Детето е моја голема желба, никогаш не сум ја криела, но поради некоја причина се уште не се случило. Не се откажав од тоа да станам мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна иако тоа никогаш не се случи, изјави поранешната партнерка Петар Грашо.

Извор: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1