ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/4/21 3:01 PM

Хит твитови на сметка на Лејди Гага – Филмската улога како Патриша неодоливо потсетува на Сека Саблиќ од „Среќни луѓе“

Ве потсетува ли Лејди Гага на српската актерка Сека Саблиќ?

Публиката ширум светот наскоро ќе може да го погледне филмот „House of Gucci“, кој зборува за турбулентната модна династија на семејството Гучи и за убиството на внукот на основачот на Гучи – Гучи Маурицио Гучи.

Ликот на Патриша Реџани во ова филмско остварување го толкува Лејди Гага, која има посебен имиџ за потребите на нејзината улога. Твитерџиите забележаа дека пејачката неодоливо потсетува на ликот на Сека Саблиќ во познатата тв серија „Среќни луѓе“.

Твитовите на оваа социјална мрежа станаа вистински хит.

Преземено од: https://www.telegraf.rs/
Фотографија: Twitter


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1