ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/6/21 9:41 PM

Кој е „метар и жилет“, а кој е надминува метар и 90 – Ќе се изненадите колку се високи познатите фраери

Често може да се слушне дека одредени луѓе биле изненадени, а понекогаш и разочарани кога ќе се сретнат лице в лице со големи ѕвезди. Ова обично се должи на фактот дека тие не изгледаат како на малите екрани.

Иако е познато дека зад себе имаат цела палета на шминкери, фризери и стилисти на филмски сетови или во спотови, повеќе од јасно е дека ѕвездите се само луѓе и дека не можат да се дотеруваат и средуваат 24/7 , но она што за многумина сè уште е најшокантно е нивната висина.

Кога станува збор за жените, тоа не не чуди толку многу, најмногу поради високите потпетици, но кога се во прашање мажите, лесно може да ве измами впечатокот што го добивате преку екранот, а во продолжение ви пренесуваме колку се високи некои од најпознатите момци на денешницата.

Бен Афлек
Висок е дури 1,92 см.

Џони Деп
Легендарниот актер го обожаваат ширум светот. Неговата популарност само накратко беше уништена со бракот со Амбер Херд, но актерот успеа да ја докаже својата невиност. Висок е скромни 1,78 сантиметри, но тоа не го намалува фактот дека е еден од најголемите заводници на сите времиња.

The Weekned
Иако е висок само 1,73 см, The Weekend успеа да ја заведе официјално најубавата жена на светот Бела Хадид, а потоа и Анџелина Џоли.

Дамијано Дејвид
Италијанскиот заводник може да се пофали со висина од 1,80 см.

Крис Хемсворт
Висок е дури 1,92 см, што го прави еден од највисоките мажи на оваа листа.

Џастин Тимберлејк
Поранешното момче Бритни Спирс е висок 1,85 см.

Том Круз
Покрај тоа што ги пополнува колумните во весниците со проблематично однесување на сет филмови и непостоечкиот однос со неговата ќерка Сури, која не може да ја види поради Саентолошката црква, Том Круз често се споменува и поради бизарниот начин на кој се обидува да изгледа. Имено, актерот наводно користи специјални влошки за чевли за да додаде неколку сантиметри на висината. Само не знаеме што ќе му промени тоа, бидејќи и со скромни 1,69 см успеа да заведе некои од најубавите жени во Холивуд.

Леонардо ди Каприо
Вечниот ерген Леонардо ди Каприо е висок 1,83 см.

Кијану Ривс
Ѕвездата на „Матрикс“ е висок 1,86 см.

Вин Дизел
Висок е 1,82 см.

Двејн Џонсон
Покрај големите мускули, холивудскиот актер Двејн Џонсон, кој го носи прекарот „Рок“, може да се пофали и со висина од дури 1,96 см, што го става на самиот врв на листата на највисоки мажи.

Џејсон Статам
Популарниот актер е висок 177, но тоа не го спречи да излезе со една од најубавите жени на светот, манекенката Рози Хантингтон.

Реге Жан-Пејџ
Познатиот „војвода“ го маѓепса целиот свет, а иако изгледа далеку повисоко на малите екрани, во реалноста е скромна 1,78.

Адам Левин
Еден од најпопуларните музичари е висок 1,82.

Џан Јаман
Турскиот заводник кој неодамна раскина со италијанската спортска водителка Дилет. Сега наводно има нова љубов, иако тоа се уште не е потврдено, а покрај својот неодолив шарм може да се пофали и со висина од 1,83 см.

Принцот Хари
Господинот кој направи целосен хаос во кралското семејство е висок 1,86 см.

Принцот Вилијам
Неговиот брат принцот Вилијам е висок дури 1,91, што го прави еден од највисоките познати личности на листата.

Том Харди
Женскиот срцекршач Том Харди е висок скромни 1,75 см.

Џаред Лето
Многумина се на мислење дека популарниот заводник Џаред Лето паѓа подолу на оваа листа, но изгледот мами. „Џокер“ всушност може да се пофали со висина од 1,80 см.

Дејвид Бекам
За фудбалерите најчесто се тврди дека се ниски, но Дејвид дефинитивно не припаѓа на еден од нив бидејќи е висок 1,80 см. Значи, тој е повисок од Викторија дури и кога носи чевли со највисока потпетица.

Зак Ефрон
Зак Ефрон е висок скромни 1,73 см.

Рајан Рејнолдс
Дефинитивно ја понесе титулата најдобар сопруг во Холивуд, а освен што покрај себе ја има една од најубавите жени на светот која редовно го фали, Рајан е висок 1,88 см.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/
Фотографии: Profimedia

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1