ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/4/21 12:02 PM

(ВИДЕО) Ослободени 240 билборди од градските велопатеки и тротоари

За стимулирање и олеснување за користењето на велосипед во главниот град, како и пешачењето како секојдневна активност, речиси сите пешачки и вело патеки се ослободени од несоодветно поставените билборди и реклами. На територија на Град Скопје ослободени се 240 билборди од градските велопатеки и тротоари.

 

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1