ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/3/21 11:22 PM

Се породи Шехерезад – Најпопуларниот турски актерски пар го доби третото дете

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезад и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч, кој го паметиме како Сулејман Величествениот, станаа родители по трет пат.

Турската актерка родила девојче, а името за наследничката го избрале кога го чекале второто дете, но тогаш ги израдувало момче.

Сега девојчето има прекрасно име со силно значење кое често го има на Балканот, поточно во Босна.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Актерската двојка избра да ја вика ќерката Лејла, што е исклучително застапено име.

Извор: Курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1