ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/3/21 8:36 PM

Го предупредив Хари дека тој е следната жртва – Братот на Меган Маркл отворено за нивниот однос

„Парите ја променија, парите и славата и удриле во глава“, изјавиле полубратот Меган Маркл (40), Томас Маркл Јуниор (55), кој моментално учествува на „Големиот брат“, каде што ја сподели својата верзија за приказната за војвотката од Сасекс.

– Последен пат ја видов на погребот на баба ми во 2011 година. Таа потоа отиде во Канада и никогаш повеќе не се видовме. Пред тоа бевме блиски, открил Томас.

Дознал дека Меган и Хари се во врска, како и сите други ширум светот.

Покрај тоа, тој раскажа каква била Меган наводно кон нејзиниот поранешен сопруг Тревор Англсон.

– Момчето со кое беше во брак првпат ја обожаваше. Тој имаше своја продукциска куќа и се грижеше за тоа, а таа му возврати на најлош можен начин и му го испрати бурмата по пошта, не е тоа бесчувствително?, рекол Томас.

Томас исто така тврди дека во пресрет на свадбата на принцот Хари (37) предупредил дека ќе ја има истата судбина како нејзиниот поранешен Тревор, бидејќи Меган е „ладна и пресметана“.

– Му кажав дека тој е следната жртва и го предупредив дека Меган ќе му го уништи животот. Откако се ожени со сестра ми, веќе не гледам насмевка на фотографиите кои се објавуваат“, рекол тој пред насобраните.

Братот на војвотката не бил поканет на кралската венчавка на неговата сестра, која се одржала во Велика Британија во 2018 година. На церемонијата можеа да дојдат само мајката Дорија и таткото Томас.

Иако беше планирано таткото да ја однесе Меган до олтарот, тој не се појави.

Како што тогаш тврдеше, патувањето во Британија не било можно поради неговите здравствени проблеми.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1