ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/3/21 2:36 PM

Штипјани да пријават каде има мини депонии, Исар се обврзува да ги исчисти за 24 часа

Во пресрет на верскиот празник Задушница ЈП Исар ќе чисти на градските гробишта во Штип. Деновиве како што рече новиот в.д директор, Трајче Здравков, ќе се коси тревата и ќе се собира сметот.

За апелот кој Здравков го упати до граѓаните и на што се обврза, прочитајте овде. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1