ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/2/21 11:25 PM

Ова е непрепознатливата верзија од мене – Џесика Симпсон покажа што алкохолот направи со нејзиното тело

Џесика Симпсон храбро сподели шокантна фотографија направена пред четири години, кога беше во пеколот на алкохолизмот и дрогата. На фотографијата изгледа речиси непрепознатливо – лицето и е отечено и седи во темна соба. Многумина ја поздравија храбрата одлука на ѕвездата да покаже како всушност изгледа зависноста.

„Оваа личност во раните утрински часови на 1 ноември 2017 година е непрепознатлива верзија од мене. Имав многу откритија за себе да отклучам и истражам. Знаев, токму во тој момент, дека ќе си дозволам да си ја вратам светлината, да извојувам победа над мојата внатрешна битка за самопочит и да се соочам со светот со продорна трезвеност. Лично, за да го направам тоа, морав да престанам да пијам алкохол затоа што ми циркулираат умот и срцето во иста насока – и сосема искрено, бев исцрпена. Сакав да ја почувствувам болката за да можам да ја носам како знак на чест. Сакав да живеам како лидер и да го скршам циклусот на напредок – никогаш не гледајќи наназад со жалење и каење за какви било избори што сум ги направил и би го направила остатокот од моето време овде во овој прекрасен свет“, рече таа, додавајќи:

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson)

„Не ми се верува дека поминаа четири години! Чувствувам дека можеби поминале две. Мислам дека тоа е добра работа. Ха. Има толку многу стигма околу зборот алкохолизам или етикетата на алкохоличар. Вистинската работа што требаше да ја работам во мојот живот беше да прифатам неуспех, болка, скршеност и самосаботажа. Пиењето не беше проблем. Јас сум. Не се сакав себеси. Не ја почитував сопствената моќ. Денес почитувам. Се помирив со моите стравови и ги прифатив деловите од мојот живот кои се само тажни. Ја поседувам мојата лична моќ со ментална храброст. Јас сум диво искрена и пријатно отворена. Слободна сум“, напиша Џесика Симпсон на Инстаграм.

Симпсон детално ја опишала својата зависност, од алкохол до таблети, во своите мемоари „Отворена книга“ од 2020 година.

Пишувала за пресвртот – инцидентот на Ноќта на вештерките во 2017 година, кога се разбудила и почнала да пие во 7:30 наутро. Продолжила цел ден. Тој ден таа и нејзиниот сопруг имале домашна семејна забава. Кога требало децата да се облечат во костимите, Симпсон била премногу пијана за да го направи тоа. Голтнала таблети, за утрото да не ги гледа своите деца.

Нејзините пријатели дошле во нејзината куќа и ја соочиле со проблемот. Симпсон побарала лекарска помош во борбата со зависноста, а еден и рекол дека нејзиниот живот бил во опасност.

Кога имала само шест години била злоставувана од нивен семеен пријател.

Уште во 2005 година се повлекла од актерството и пеењето, но лансирала своја модна компанија со која се занимава моментално.

Извор: Ба.н1инфо.ком

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1