ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/2/21 10:14 PM

Раскошен стан од половина милион евра – Како изгледа луксузниот дом на Аца Лукас

Пејачот Аца Лукас живее во луксузна недвижност, а ја опремил така што не се знае што е поубаво.

Станот на пејачот Аце Лукас неколку пати бил во центарот на интересот, почнувајќи од тоа како го купил, на чие име е регистриран, додека извршителите не тропнале на вратата. Пејачот никогаш не криел дека се позајмил половина милион евра на Саша Поповиќ за да купи стан, а дури кога ќе го исплати долгот станот станува сопственост на пејачот, што наводно и го направил.

Аца подоцна повторно се најде во центарот на вниманието кога извршителите му тропнаа на вратата поради долгот што наводно го имал кон бизнисменот Дејан Петровиќ Тигар. Меѓутоа, бидејќи пејачот не бил сопственик на станот, тие не можеле да му земат ништо. Ситуацијата полека стивнала, а Аца ја отворил вратата од својот луксузен дом.

Десно од влезната врата има голема дневна соба. Лукас го поминува поголемиот дел од своето време во него, а тука се и неговото бело пијано и клавијатура.

Ѕидот е украсен со најразлични уметнички дела, впечатлива е фотографија со неговиот лик, но и полица со разни спомени, како слики од најблиските, така и разни награди кои пејачот ги добивал. Секако, тука се неизбежните видео игри бидејќи Аца е љубител на нив.

Во кујната се е на свое место, а посебно внимание привлече шампањот на кој пишува „Аца Лукас“.

Спалната соба зрачи со мир и удобност, па покрај огромниот кревет има полица со спомени од најблиските.

Од спалната соба на пејачот се влегува во огромна бања која е одвоена со стаклен ѕид така што се јасно се гледа од креветот. Пејачот дури има уметнички фотографии во бањата, но и големо џакузи во кое се опушта.

Извор: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1