ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/2/21 6:37 PM

Болдвин е во тешка психичка состојба – Сопругата загрижена за него

Хиларија Болдвин е многу загрижена за психичката состојба на нејзиниот сопруг Алек Болдвин, вели извор за „People“, бидејќи тој воопшто не спие бидејќи го прогонува смртта на својата колешка. Таа само сака да им помогне на сопругот и детето на Халина колку што може.

Болдвин од трагедијата е во контакт со со Метју Хачинс и 9-годишниот син Андрос, а два дена по пукањето појадувал со нив.

Кога слушнала за несреќата на снимањето, Хиларија ги спакувала нивните шест деца и седнала во автомобилот.

„Не знаев каде одам, само возев“, изјави таа за Њујорк пост пред неколку дена.

Рекла дека цел ден возела барајќи место подалеку од очите на јавноста, пред да се насели во градот Манчестер во Вермонт. Верувала дека ќе успее да ги заштити сопругот и децата од медиумите.

„Го донесов овде да ја оплакува смртта на Халина. Му се случи навистина трауматично нешто и се обидувам да го спречам да развие посттрауматско стресно растројство. Знаете што се случува со војниците и полицајците кога ќе се случи вакво нешто, тоа е трауматично. Дојдовме овде поради тишината“, изјави Хиларија.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која сопругот го држи за рака.

 

„Те сакам и тука сум“, напиша таа во описот.

Извор: Нова.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1