ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/1/21 11:12 PM

Понекогаш едвај чекам да си замине за да се најадам – Георгина Родригез откри приватни детали за Роналдо

Пред речиси четири години го роди првото дете, а наскоро ќе добијат уште две! Георгина Родригез (27), партнерката на Кристијано Роналдо, повторно е бремена, наводно веќе три месеци и ќе роди близнаци.

„Среќни сме да објавиме дека очекуваме близнаци. Нашите срца се полни со љубов и едвај чекаме да ве запознаеме“, објавија на Инстаграм со заедничка фотографија.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Kоја е Георгина Родригез?

Таа е родена како Аргентинка од Буенос Аирес, но поголемиот дел од животот го поминала на северот на Шпанија, во Јака, па има и шпанско државјанство. Нејзиниот татко Хорхе е Аргентинец, а нејзината мајка Ана Марија е Шпанка. Таа остана без двајцата родители, најпрво без нејзината мајка, која загина во сообраќајна несреќа пред 10 години, додека нејзиниот татко го напушти светот пред минатата година. Тој беше поранешен фудбалер и помина десет години во затвор поради дрога.

Георгина и нејзината сестра Ивана живееле само со својата мајка, во голема сиромаштија. Пред да се пробие во светот на манекенството, Георгина се испроба во светот на танцот. Не успеала како професионална балерина и се вработила како келнерка во локален ресторан.

Потоа, откако се преселила во Бристол, работела и како куќна помошничка и дадилка, заработувајќи по 10 евра на час за да го плати факултетското образование. Следуваше нова епизода од нејзиниот живот, онаа во Мадрид каде што работеше како продавач во продавницата на Гучи. И тогаш, кога Кристијано дојде во таа продавница во 2016 година, нејзиниот живот целосно се промени … Колку? Значи, да речеме дека денес има прстен вреден вистинско богатство на раката.

„Тоа беше љубов на прв поглед“, рече таа еднаш.

Во пресрет на свадбата:

Набрзо добила отказ, токму поради врската со Роналдо, но брзо нашла нова работа во продавницата на Прада. Во тоа време обожавателите на Кристијано веќе и викаа:

„Ми се јавуваа и се распрашуваа за мене преправајќи дека се потенцијални купувачи. Папараците секогаш ме чекаа и почнав да се чувствувам многу непријатно.

Меѓутоа, кога за прв пат остана бремена со Роналдо, ваквите проблеми станаа минато. Но, таа не сакала целосно да зависи од богатството на Кристијан, па пред тој да замине во Јувентус, се запишала на курс за финансиско сметководство во Мадрид.

-Сакам да заработувам пари за себе и не сакам никој да ми помага во тој поглед. Ако можам, ќе си дозволам нешто себе си. Ако не можам да носам Шанел, тогаш ќе носам Зара, рекла таа.

Четири години подоцна, сепак, таа сè уште е само партнерот на Роналд кој чека да добие шанса да го каже судбоносното ДА…

„Не зависи од мене, но јас би сакала“, рече таа најавувајќи го својот документарен филм „Сој Георгина“ кој наскоро ќе пристигне на Нетфликс и во кој ќе открие многу приватни работи.

„Имам 27 години и животот целосно ми се промени пред пет години“, вели таа во еден од клиповите на споменатиот документарец.

А можеби светот знае како е да се живее под покривот на Роналдо, како овој детал:

“Кристијано е одличен татко и најдобар сопруг за кој можев само да сонувам. Но, тој не готви. После се што прави, заслужува да има вкусно јадење на масата подготвено со многу љубов. Имаме готвач, но понекогаш и јас готвам. Кога ќе го нема, се честиме со некои оброци што не ги сака или консумира. Точно, Кристијано јаде и пица, но само еднаш неделно по што прави многу стомачни. Понекогаш едвај чекаме да си замине“, рече Георгина и откри уште нешто…

„Да сте на местото на Кристијано Роналдо, дали би смениле сијалица која е на речиси 20 метри од земјата затоа што имаме високи тавани? Подобро да не. Нека се грижи за себе и нека се посвети на она што најдобро го прави, а јас ќе се грижам за останатото. Се ми оди добро и сакам да се грижам за куќата и семејството“, изјави, веруваме, идната госпоѓа Роналдо …

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1