ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/1/21 10:29 PM

Малкумина знаат, познатата пејачка е во роднинска врска со Бора Ѓорѓевиќ

Иако Бора Ѓорѓевиќ е на естрадата веќе 40 години, често се појавуваат нови, интересни информации за неговиот живот. Така малку познато за многумина е фактот дека неговата сестра е позната дама од српската естрада.

Станува збор за Биља Крстиќ со која Бора успешно соработувал неколку пати.

Тоа го откри во 2004 година, кога се појави на промоцијата на албумот на Чорба „Овде“, на кој гостуваше во воведната песна „Мобилни“.

– Да ви откријам една тајна, можеби не знаете. Јас и Бора сме братучеди. Ние сме брат и сестра. Затоа навивам и на таа линија, но и на пријателската – изјави тогаш Биља.

Нивната соработка датира од 1975 година. Во тоа време тие двајца беа членови на легендарната акустична група „Сончоглед“.

Извор: Пинк.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7