ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/1/21 1:51 PM

Заедно ќе ја оплакуваме смртта, се чувствува страшно – Сопругата на Алек Болдвин загрижена за неговото здравје

Сопругата на Алек Болдвин (63), Хиларија Болдвин (37)  по се што се случи, се плаши дека  тој нема да развие посттрауматско стресно пореметување, откако случајно ја уби снимателката Халина Хачинс.

Те сакам и тука сум – напиша Хилари на Инстаграм со фотографија од нејзините и неговите раце испреплетени.
Хилари и претходно му покажа поддршка стоејќи покрај него додека тој зборуваше за медиумите. Хиларија потоа го однела со семејство во Вермонт, бидејќи била загрижена за неговото здравје.


-Го донесов овде затоа што мора да ја оплакуваме смртта. Навистина трауматична работа му се случи на Алек. Погледнете што се случува со војниците и полицајците кога ќе се случи вакво нешто, тоа е трауматично. Дојдовме само поради тишината. Алек се чувствува страшно и се обидуваме да најдеме мирно место“ за да се грижам за него, рече таа.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1