ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/1/21 9:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 30.10.2021

Во најновиот неделен бриф посветен на Град Скопје  ве информираме за најновите активности во главниот град.
Акцентот го ставаме на најважните активности на опшптината во изминатата недела:

*Уреден е вториот зелен покрив во центарот на градот – покривот на Домот на културата „Кочо Рацин“
*Скопје добива модерно и економично ЛЕД осветлување во рамките на проектот „Смарт Сити“
* Град Скопје го распиша тендерот преку кој ќе се бара оператор што ќе го изгради Бас рапид транзит системот со цел да се намали сообраќајниот метеж во главниот град
*При јавното претпријатие „Водовод и канализација – Скопје“ формирана е нова лабараторија за молекуларна биологија
* Кампањата на јавното претпријатие Лајка, „Вдоми куче, вдоми љубов“ добива нова димензија. По успешните вдомувања на бездомни кучиња во нашата земја, мисијата продолжи во САД, Германија, Белгија, Шведска, а од вторникот и во Обединетото Кралство.Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1