ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/29/21 5:59 PM

Докторите и рекле дека носи близначки, а таа родила три момчиња

Џина Девднеј од Велика Британија била воодушевена од фактот дека наскоро ќе стане мајка на близнаци. Таа и нејзиниот сопруг, согласно сознанието дека ќе добијат две ќерки, потрошиле 600 евра на розови боди и шарени фустани.

– Уште на почетокот имав чувство дека носам близнаци, а не само едно дете, бидејќи се чувствував ужасно, постојано имав мигрена, видот ми беше заматен и не можев да спијам – изјавила Џина.

Како што вели, лекарите тврделе дека очекува близнаци до 16-та недела, но животот сепак имал „малку“ поинаков план. Лекарите на еден од прегледите го виделе третото бебе и дошле до заклучок дека идната мајка чека две девојчиња и едно момче.

Таа вели дека била возбудена што ќе има момче и девојче, па била возбудена што со сопругот купувала работи и играчки за бебиња. Токму кога помислила дека конечно го одредила полот на своите бебиња, Џина на следниот преглед слушнала „Упс …. сепак тие не се две девојчиња“.

– Го прашав докторот: „Имам една девојка?“, А тој рече „Не, ниту една…“. Во тој момент ништо не ми беше јасно, само знам дека бев многу исплашена – се сеќава Џина.

Набргу по овој преглед, Џина стана мајка на три идентични момчиња – Џим, Џексон и Џенсон.

-Никогаш не биле мирни во стомакот, па разбирам дека лекарите можеле да бидат збунети бидејќи секогаш го покривале полот со раце или нозе, рекла среќната мајка која сега, кога момчињата имаат 26 недели, вели дека не може ни да замисли да е мајка на девојчиња, бидејќи да се има три идентични момчиња е посебно чувство.

Иако физички се исти, Џина открива дека нејзините синови се разликуваат по карактер.

-Џими е шегаџија, Џенсон е драматург, а Џексон е сосема кул, само седи и ги гледа двајцата – заклучила оваа мама.

Извор: Телеграф.рс

Фото: Instagram/the_cheshire_triplets


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1