ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/29/21 3:02 PM

(Видео) Скопје добива модерно и економично ЛЕД осветлување

Како дел од проектот „Смарт Сити”, Скопје добива модерно и економично ЛЕД осветлување за безбедни коловози, тротоари и вело патеки. Во тек е последната фаза од поставувањето на ЛЕД светлата на територијата на Град Скопје. Со овие 9600 ЛЕД светла и замената на натриумот со ЛЕД-от се постигнува подобро осветлување. Со ова се овозможува 24- часовна автоматизирана контрола на работата на светлата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1