ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/28/21 10:01 PM

Роналдо и Георгина чекаат близнаци

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез очекуваат близнаци, објави капитенот на Португалија, кој веќе е татко на четири деца.

„Среќни сме да објавиме дека очекуваме близнаци. Нашите срца се полни со љубов – едвај чекаме да ве запознаеме“, напиша Роналдо на Инстаграм со фотографија од него и Георгина на која се прикажани снимки од ултразвук.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Неговиот најстар син Кристијан Јуниор е роден од сурогат мајка во јуни 2010 година, а седум години подоцна Роналдо на сличен начин стана татко на близнаците Ева и Матео.

Родена во ноември 2017 година, Алана Мартина е првото дете од неговата заедница со Георгина Родригез.

Во интервју за Франс Фудбал во 2017 година, 36-годишниот напаѓач изјави дека сака да има седум деца.

Извор: Рс.н1инфо.ком


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1