ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/28/21 6:14 PM

Благи ролнички со шеќер и цимет

Слатките ролнички кои го маѓепсаа интернетот се готови за неколку минути, а секој може да ги направи.

Инстаграм во последно време е преплавен со слатки кифлички, кои не се ништо друго освен сладок тост.

Се подготвуваат така што од парчиња тост леб се сече кората, па средината се истенчува дополнително и се мачка филот по желба. Потоа се ролова лебот, се потопува во јајце и се пржи на масло. Кога ќе ги испржите ги валкате во мешавина од шеќер и цимет и толку – ролничките се подготвени за послужување.

Извор: Жена.блиц.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1