ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/27/21 6:55 PM

Повторно поминуваме низ голем стрес во семејството – Весна Ѓогани после скандалот во нови проблеми

Весна Џогани се соочи со удар кој малку жени би ги оставил во трезвени размислувања, но покажа дека е посилна отколку што можела да замисли. По тешкото детство и растењето во Звечанска, Весна се судри со Ѓоле со разни несреќи, па во една прилика во медиумите протече скандал за неговата измама.

Весна вели дека не и било грижа додека се ширела приказната во медиумите, но храбро настапила и покажала дека ништо не може да ја вознемири.

„Медиумите си ја вршат својата работа и не знам зошто би биле нежни со нас. Не ми беше гајле додека не влечеа по печатот и порталите, но ми беше непријатно само додека лично не разјаснив со Џоле што се случува. Тогаш бев целосно рационална, не ми беше проблем да давам интервјуа и да ја објаснувам ситуацијата, додека Џоле ​​беше целосно без памет. Тоа беше ситуација кога го смирив, иако луѓето ќе го очекуваа спротивното. Беше изненадена кога му реков да излезе на телевизија, истата што ја објави целата приказна, да ја дадам мојата изјава. Не можеше да поверува, ме праша зошто одам во „змиско гнездо“. Но, ќе разговарам, да ја решам работата, што на крајот се покажа како најдобро. Тогаш Џоле ​​рече дека ја „прекрстивме играта“, дека нашата врска се пресели на ново ниво. Тој сега има уште поголема одговорност да ги задоволи потребите на една зрела жена како мене“, рече таа, откривајќи како може да биде толку ладна во ситуација кога нејзиниот брак минува низ хаос:

Дотичната ја познавам лично. Го знам Ѓоле 20 години, точно знам кој сака а кој не и каде може да „падне“ а каде не. Оние што не веруваа дека Ѓоле ми беше верен, тоа е нивни проблем, навистина не можам да ги решам туѓите проблеми“.

Весна откри дека нивниот брак имал многу поголеми испити кои не стигнале во јавноста, а таа се уште минува низ еден.

„Апсолутно, ух, сè беше таму. Еве, деновиве имам голем „танц“ во куќата, но уште не можам да зборувам, ми треба време да го преживеам, да дојдам до решение и дури тогаш ќе можам да го анализирам“, изјави Весна. а потоа откри дека можеби најтешката ситуација низ која поминала една брачна двојка во нејзината постпородилна депресија:

„Тоа не можам ни да го замислам, а веројатно ниту тој, бидејќи тој има толку доверба во мене колку што имам јас во него. Сигурно секогаш ни е да ги решаваме проблемите меѓу себе пред тие да станат јавни. Можеби најтешката точка во нашиот брак досега беше мојата постпородилна депресија, но Џоле ​​беше тој што ме извлече благодарение на неговото разбирање и љубов кон мене, но и искуството на некој кој има многу сестри во семејството. Двајца кои денес се разбираат како тој и јас, можат да надминат секаква пречка“, заклучи Весна за Стори.

Извор: Мондо.рс

Фото: Мондо/Урош Арсиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1