ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/27/21 6:22 PM

Кога се омажив за Аркан ми светна, не морав да мрднам со прст – Цеца откри детали од приватниот живот

Цеца Ражнатовиќ е на естрадата веќе 35 години, а иако изгледа дека се знае многу за нејзиниот живот, таа секогаш открива нов детаљ кој сите ги изненадува. Пејачката пред снимањето на новата епизода од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ зборуваше за својата ќерка Анастасија, го спомна својот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, внук кој го носи името на неговиот дедо, а зборуваше и за пријателствата на естрадата и кариерата, пишува 24 седам.

Со бракот со Аркан се се смени

– Јас кај мојата мајка морав да знам, готвење, па дури и околу домот, сè, но кога се омажив за Жељко ми светна. Не морав да правам ништо.

Внукот е круна на нејзиниот живот

– Многу сум приврзана за внукот, за кого да бидам, сосема е природно, тој е круната на мојот живот. Жељко сака музика, јас му пеам и танцувам, тој сака детски песни, рекла Цеца.

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1