ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/26/21 10:15 PM

Триесет килограми плус – Холивудската актерка на личи на себе

Актерката Рене Зелвегер ја шокираше јавноста со своите трансформации во последните неколку години, најпрвин со качувањето на голем број килограми за улогата во филмот „Дневникот на Бриџит Џонс“. Во тој период имала голем вишок на килограми, а потоа по снимањето на филмот се вратила во форма и повторно ја изненадила јавноста со претерани естетски интервенции поради кои повеќе не личела на себе.

По овој филм таа изјави дека повеќе нема да се здебелува за ниту една улога, што и да и понудат, но изгледа дека нашла решение за новата улога.

Се појавија фотографии од снимањето на кои слободно можеме да кажеме дека актерката не личи на себе.

Тоа е трансформација за снимањето на неговата нова серија „The Thing About Pam“, за осудениот убиец Пем Хап, која се снима во Њу Орлеанс е фасцинантна.

 

Рене толку многу го промени својот личен опис, а изгледа како да има 30 килограми повеќе. Оскаровката за последната улога се фотографираше со специјално изработена протеза за лице, во дебел специјално скроен костум и со златно сина перика.

Рене Зелвегер (52) глумеше во мини-серија на NBC за вистинско злосторство базирано на вистинска приказна за убиството на Бетси Фарија во 2011 година.

Извор: Србијаданас.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1