ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/20/21 8:51 AM

ПЦЕР и Сојузот на Ромите со поддршка на коалицијата на СДСМ

Даваме силна и јасна поддршка на владината коалиција предводена од СДСМ. Kако нејзин сериозен партнер, ќе продолжи и понатаму да соработува и придонесува за подобрување на животот и стандардот на сите граѓани во Македонија, информира во денешното соопштение Сојузот на ромите

„Како дел од владиното мнозинство, нашата заедничка цел е напредокот на нашата земја во сите сфери, а особено во делот на економијата, вработувањето и влезот на Македонија во Европската Унија,“ се додава во соопштението.

Покрај соработката на национално ниво, со СДСМ интензивно соработуваме и на локално ниво. На 31 октомври, на вториот круг од гласањето за локалните избори, СРМ како партија со своето членство, ја дава целосната поддршка за заедничката коалиција НАЈДОБРОТО ЗА НАШАТА ОПШТИНА.

И Партијата за целосна еманципација на Ромите-ПЦЕР со поддршка на владината коалиција.

„ Владината коалиција е стабилна, владиното мнозинство е стабилно и работиме исклучиво во интерес на граѓаните,“ се вели во соопштението.

„Продолжуваме за подобро заедно со нашиот коалиционен партнер СДСМ“, велат од ПЦЕР


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1