ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/20/21 7:42 AM

Земјотрес ги разбуди утрово охриѓани

Земјотрес од 3,1 степени по Рихтеровата скала ги разбуди охриѓани утрово во 3.26 часот.

Епицентарот на земјотресот бил на 2 километри североисточно од центарот на Охрид и на длабочина од 0,4 километри.

Земјотресот е почувствуван во Струга и во другите градови во Охридскиот регион.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1