ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/19/21 7:20 PM

На профилот на Марина Туцаковиќ се појави потресна порака, нејзиниот син веднаш реагираше

Хитмејкерот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември по долга и тешка битка со болеста, и многумина беа изненадени што нејзиниот профил на Инстаграм се уште не е затворен. Профилот на Туцаковиќ на Инстаграм долго време беше омилен поради нејзините објави, а потоа се појави приказна која ги изненади сите.

– Здраво на сите. Отсега натаму, администраторот ќе објавува. Се разбира, ќе продолжиме да споделуваме се што е поврзано со хуманитарни акции – пишува во соопштението, а омилениот на Марина, синот Милан Радуловиќ Лача и сопругот Александар Фута Радуловиќ, очигледно сакаа на овој начин да го зачуваат споменот на Туцаковиќ.

На него се појави нова објава, односно цитат од покојната Марина.

„Понекогаш умираш малку … Па продолжуваш како да не било ништо“, стои на профилот што сега го води администраторот, а синот на Марина Лача веднаш објави: „Животот е за живите“.

Извор: Еспресо.ко.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1